Beadói információk
Ékszeraukció beadás a MAK Aukciósházban
Biztonságos értékesítés, szakértői minősítés, kiemelkedő aukciós árak
Van egy értékes ékszere, órája vagy drágaköve, de nem tudja pontosan, mennyi az értéke, és hol érdemes eladni? A MAK Aukciósház segít abban, hogy ékszere ellenőrzött környezetben, szakértői tanúsítással, aukción találjon új tulajdonosra.
Miért érdemes aukción értékesíteni ékszereit?
A nyugati kultúrában bevett és sikeres megoldás, hogy különleges ékszereket, antik darabokat és műtárgyakat aukción értékesítenek. Az eredményes árverés kulcsa a szakszerű értékmegállapítás, minősítés és prezentáció.
A MAK Aukciósházban:
- csak hibátlan, felújított, ragyogó ékszerek kerülnek aukcióra
- sérült vagy problémás darab nem jelenik meg az árverésen
- kérésre az ékszert felújítjuk a beadás előtt
Mikor és hol történik az ékszer értékbecslés?
Ékszereit, óráit, drágaköveit személyesen adhatja be a MAK Aukciósházban – 1137 Budapest, Vígszínház u. 5. (nyitvatartási időben, parkolás önköltséges)
Az értékmegállapítás során:
- meghatározzuk a nemesfém és drágakő mennyiségét, minőségét
- a legtöbb esetben 30–40 perc alatt elkészül a minősítés
- kiemelkedő értékű daraboknál nemzetközi drágakőtanúsítvány készül (kb. 30 nap)
Beadói szerződés és kifizetés menete
A beadói szerződés a szakértői vizsgálat lezárása után készül el,
a legtöbb ékszer esetében azonnal aláírható.
Az aukción elkelt ékszer vételárát legkésőbb az árverést követő 7. munkanapon utaljuk.
Mennyibe kerül az ékszeraukcióra beadás?
- Online aukció: 10% árverési jutalék
- Élő aukció: 15% árverési jutalék
- Fotózás: 5.500 Ft / tétel
- Fémjelzés ügyintézés: 3.000 Ft (NEHITI díj nélkül)
Antik ékszer felvásárlás vagy aukció?
Az 1867 előtt készült antik ékszerekre folyamatos a kereslet.
Ezeket azonnali készpénzes felvásárlással is megvásároljuk, azonban: az azonnali felvásárlási ár nem azonos az aukción gyakran elérhető akár kétszeres leütési árral.
Ezért az antik ékszereket kiemelten ajánljuk aukción értékesíteni.
Milyen tételeket vár a MAK Aukciósház?
Folyamatosan várjuk:
- antik és drágaköves ékszereket
- brossokat, gyűrűket, nyakláncokat
- karórákat
- tanúsítvánnyal rendelkező vagy anélküli drágaköveket
Aktuális és soron következő aukciók az AUKCIÓK menüpontban.